Neden Bosbi?
YATIRIM İÇİN
NEDEN BOSBİ?
BOSBİ İLE ÇALIŞMAK İÇİN BİR ÇOK SEBEBİNİZ VAR!
Arazi kamulaştırma işlemleri tamamen bitmiş, Arazi alım işlemlerinin tamamlanması üzerine bölgenin 1/1000, 1/2000, 1/5000’lik halihazır haritası yaptırılmıştır. Haritanın ölçüm ve çizim işlemleri bitmiş, onaydan geçmiş ve teslim alınmıştır.Ayrıca bölgenin mülkiyet projesi yaptırılmıştır.
Bölgenin jeolojik ve jeofizik haritaları hazırlanmış Afet İşleri Genel Müdürlüğü’nce onaylanmıştır.
Bölgenin Mevzii İmar Planı ile İmar Planı açıklama raporu tamamlanmıştır.
Bölgenin içinden geçen Bergama-Ayvalık enerji nakil hattının deplasman projesi hazırlanmış,proje TEİAŞ tarafından onaylanmıştır.
Hazırlanan, Mevzii İmar Planı ile İmar Planı açıklama raporu Bakanlık İmar Komisyonunca uygun bulunarak onaylanmıştır.İl İdare kurulu kararıyla Sanayi İl Ticaret Müdürlüğünde ilgili süreçlerini tamamlamış ve kesinleşmiştir.
Bölgenin su ihtiyacı için DSİ ile müşterek çalışmalar yapılmış ve su kaynakları tespit edilmiştir,su ihtiyacı için DSİ ile rezerv araştırma sözleşmesi yapılmış rezerv araştırmaları ve bunlara dair raporlar tamamlanmıştır. Yine DSİ ile dere ıslah proje çalışmaları yapılmıştır.

Karayolları Bölge Müdürlüğü ve Köy hizmetleri Bölge Müdürlüğü ile yol düzenleme proje çalışmaları tamamlanmıştır.

EPDK dan elektrik enerjisi dağıtım lisansı alınmıştır.

Alt Yapı Proje çalışmaları kapsamında;

Altyapı Zemin Araştırma Raporu,
Altyapı Avan Projeleri, (Yol, Temiz ve Yağmur Suyu, Kanalizasyon, AG-OG
Elek. Şeb, Doğalgaz,  İletişim vb.)
Altyapı Uygulama Projeleri, (Yol,Temiz ve Yağmur Suyu, Kanalizasyon, AG-OG
Ele.Şeb,Doğalgaz, İletişim vb.)
Keşif ve İhale Dosyası,
Tüm Orjinallerin Revizyonları Yapılarak Teslimi,
aşamalarını kapsayan Etüd – Proje Mühendislik Hizmetleri işlerinin yapımına devam edilmektedir. Projele çalışmalarının büyük bir kısmı yapılmış olup,tamamlandıktan sonra alt yapı inşaat çalışmalarına başlanacaktır.
 1. Bulunduğu stratejik konum yönüyle avantajları.
 • Dikili Limanı 13 km
 • İzmir Çanakkale Duble Karayolu 400 m
 • Kuzey Ege Konteyner Limanı 25 km
 • Aliağa Limanına 44 km
 • İnşaat işleri devam eden Menemen-Aliağa-Çandarlı Otobanına olan yakınlığı.
 • Mevcut Soma ve Aliağa Demir yoluna 45 km ve Projesi onaylanan yeni Demir yolu güzergahının Bergama dan geçmesi.
 • Yerleşim yerlerine ulaşım kolaylığı ve yakınlığı nedeni ile personel istihdamı konusunda seçeneğinin çok olması yanı sıra , özellikle Bergama OSB nin Deniz sahiline sahip Dikili ilçesine olan mesafesi ile Beyaz yakalı personelin istihdamı konusunda sosyal bir cazibe merkezi olması.
 1. Bölgemizin Diğer avantajları.
 • Bergama OSB içerisinde imar planında da görüleceği üzere 15.000 m² olarak Okul Alanı (Mesleki ve Teknik Lise olarak) M.E.B talebi üzerine bırakılmış ve tahsis işlemleri sürmekte olup akabinde proje çalışmaları en kısa zamanda başlayarak Bergama OSB kendi kalifiye personelini kendi içerisinde eğitecektir.
 • LM Firmasının 68 m – 110 m Arası Rüzgar Gülü Türbünü Kanatlarını en kısa zamanda imalata geçeceği ve bölgemizde tasarlanan yolların bu talebi karşılar nitelik ve genişlikte planlanmıştır.
 • Bergama OSB’nin Altyapı işleri tamamlanmıştır. (Temiz su, pis su, yağmur suyu, münferit ve ayrı yangın suyu hatları, elektrik iletim ve dağıtım şebekesi, iletişim – internet vb.şebekeler)
 • Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ESBAŞ tarafından Bergama ilçemizde planlanan Batı Anadolu Serbest Bölgesi Ön Protokol İmzalanması bölgemiz daha stratejik bir konuma sahip olacağı ve kıymetleneceğinin bir göstergesidir.
 • İmar Planında görüleceği üzere 5.000 m² – 50.000 m² arası mevcut parsel alanları gösterilmektedir, fakat daha büyük parsellere ihtiyaç duyulur ise bölgemizin yapısının buna uygun olması nedeni ile parsellerin birleştirilmesi mümkün olup 140000 m2 ve daha büyük alan sahip parseller oluşturabiliriz. Lm Wind Power firmasına da aynı yöntem ile 174000 m2 arsa tahsis etmiş bulunmaktayız. (Planda 104-106-108 ada olarak görünmektedir)
 • Bölgemiz Yatırım Teşvikte 5. Bölge olarak ilan edilmiştir.
 • BOSBI’nin konumuYerleşim yerlerine ulaşım kolaylığı ve yakınlığı nedeni ile personel istihdamı konusunda seçeneğinin çok olması yanı sıra , özellikle Bergama OSB nin Deniz sahiline sahip Dikili ilçesine olan mesafesi ile Beyaz yakalı personelin istihdamı konusunda sosyal bir cazibe merkezi olması büyük avantajdır.

Arsa satış fiyatımız ve ödeme şekli;

1) Vadeli 25.-EURO / m2

% 25 i peşin kalan % 75 i 12 eşit aylık taksitte, toplam 13 aylık bir vade.

BELİRLİ SÜRELİ KAMPANYA

7 KASIM tarihli Müteşebbis Heyet Kararında 31.Haziran 2018 e kadar geçerli olacak peşin fiyatına 20 Euro/m2 olan parsel fiyatı %25 i peşin geri kalan %75 lik kısmı 12 eşit parçaya bölünerek ödenmesi şeklinde, yatırımcıya destek olacak ödeme planı kararı almıştır.

2) Peşin 20.-EURO / m2

Tamamı tek defada ve peşinen ödeme.

*Ödemeler; ödemenin yapılacağı tarihteki TCMB efektif döviz alış kuru üzerinden TL cinsinden yapılmaktadır.

**Halihazırda Bergama İlçesi sınırları içerisinde ve dolayısı ile Bergama OSB de doğalgaz bulunmamakta olup, Lisanslı dağıtım firması İZMİRGAZ 2018 yılının sonuna kadar gerekli koşullar sağlandığında doğalgazı Bergama ya ulaştırılacağını belirtmektedirler.

RAKAMLAR İLE
BOSBİ'Yİ KEŞFET
BOSBİ İLE ÇALIŞMAK İÇİN BİR ÇOK SEBEBİNİZ VAR!
2
Milyon m2 Alan
50
Milyon Euro Yatırım
450
Kişi İstihdam